Jak stworzyć nowoczesną łazienkę?

by Robert

Oczywiście najprościej byłoby skorzystać z pomocy projektanta wnętrz, który przedstawiłby gotową wizję. Jednakże planując remont łazienki, trzeba zdać sobie sprawę z wysokich kosztów, dlatego też może dałoby się na projekcie zaoszczędzić? Jeśli podejmiesz decyzję o stworzeniu samodzielnie własnej aranżacji, sprawdź, czym się należy kierować. Masz czy nie masz pojęcie w tym temacie, urządzanie nowoczesnej łazienki może być niezłą przygodą, jeśli tylko w ten sposób do tego podejdziesz.

Inspiracje

Styl nowoczesny opiera się z reguły na minimalizmie, oczywiście nikt nie zabroni użyć oryginalnych dodatków, które jedynie aranżacje urozmaicą. Klasycznie najczęściej łazienkę pokrywa się płytkami, zarówno ściany, jak i podłogę, ale nikt nie nakazał być klasycznym, wolny wybór, wolna wola. Można odstąpić od tego, co wzorcowe. Jeśli się chce nieco zaoszczędzić na materiale na ściany i podłogę, tym samym mieć większe możliwości finansowych przy wyborze armatury łazienkowej, można podłogę pokryć panelami winylowymi, a na ściany położyć specjalnie nadające się do pomieszczeń z wyższym stopniem wilgotności – farby lateksowe lub ceramiczne. Od kilku lat beton jest także w modzie, ciekawie wygląda w połączeniu z zabezpieczonym przed wilgocią drewnem. Wszystko zależy od planu, jaki został nakreślony, oraz od indywidualnych preferencji. Trzeba zastanowić się, czy łazienka ma mieć wygląd surowy, czy przytulny, jedno już wiemy, ma być nowoczesna.

Armatura łazienkowa

W początkowej fazie zakupów lepiej również postawić na minimalizm. Kupić jedynie to, co będzie potrzebne. Na dobór akcesoriów, w sensie dodatków typu dozowniki do mydła, kubki na szczoteczki do zębów, pojemniki na kosmetyki będzie jeszcze czas. Najpierw sprawmy sobie armaturę:

  • wannę lub kabinę prysznicową;
  • miskę WC;
  • umywalkę;
  • bidet
  • baterie do wanny i umywalki.

Bardzo ciekawy asortyment posiada sklep Świat Łazienek XXI w. Na uwagę zasługuje sporo ich kolekcji, między innymi produkty włoskich firm – Olympia lub Flamina, cieszących się uznaniem na całym świecie.

Dodatki do łazienki

W ostatniej fazie warto dobrać dodatki. Kiedy mamy już wszystko podłączone, zupełnie inaczej planuje się zakup akcesoriów łazienkowych. Sklep Świat Łazienek XXI w. także postarał się o to, by można było u nich dobrać dodatki w przeróżnym kolorze i stylu. Zwolennicy chromowanego wykończenia znajdą tu dla siebie dodatki marki Gessi Goccia. Ci, którzy szukają czegoś w kolorze czarnym mogą postawić na Decor Walter Basic, a poszukujący złotych akcesoriów z pewnością zadowoli oferta marki Ritmonio. To jedynie przykłady, bowiem na przejrzenie całego asortymentu dodatków łazienkowych trzeba by pewnie całe popołudnie przeznaczyć.

Znakomitym detalem tworzącym doskonały klimat mogą okazać się kwiaty. Kto ma łazienkę z oknem, może wstawić kwiaty żywe, niestety w pozostałych łazienkach rzadko które kwiaty będą rosły. Wtedy jednak można postawić na kwiaty sztuczne, które tak fantastycznie są zrobione, że trudno je odróżnić od żywych.

Warto w swojej wizji być konsekwentnym, nie zmieniać co chwilę zdania – ponoć pierwsza myśl najlepsza. Nowoczesna stylistyka jest prostym zabiegiem aranżacyjnym, właśnie dzięki pasującej ogromnej ilości armatury i akcesoriów łazienkowych.

You may also like

Leave a Comment