Betonowe panele ścienne – doceniony minimalizm i prostota

by Robert

Panele ścienne powstające z betonu potrafią wnieść do wnętrz powiew świeżości. Ich estetyka zaskakuje, a prosta forma sprawia, że nadają się równie dobrze do przestronnych wnętrz, lecz również tych znacznie skromniejszych, nawet niewymiarowych. Czym się charakteryzują panele ścienne bazujące na betonie architektonicznym? W jakich aranżacjach sprawdzają się najlepiej?

Panele ścienne powstające z betonu potrafią wnieść do wnętrz powiew świeżości. Ich estetyka zaskakuje, a prosta forma sprawia, że nadają się równie dobrze do przestronnych wnętrz, lecz również tych znacznie skromniejszych, nawet niewymiarowych.

Czym się charakteryzują panele ścienne bazujące na betonie architektonicznym? W jakich aranżacjach sprawdzają się najlepiej?

Właściwości betonu architektonicznego

Beton architektoniczny posiada w swoim składzie cement typu hutniczego, kruszywo oraz wodę. Ten pierwszy składnik decyduje o tak dużej różnorodności, która wyróżnia go na tle materiału wykorzystywanego jako konstrukcyjny.

Betonowe panele ścienne przyjmują zatem nie tylko różne rozmiary, ale i kształty oraz grubość. Zachowują przy tym trwałość, są proste w montażu, można je wykorzystać na zewnątrz obiektu, ale i w jego wnętrzu. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, nacisk czy pękanie.

Nie poddają się one działaniu niskich i wysokich temperatur, promieniowaniu UV, wilgoci. Wykazują niską nasiąkliwość. Poza walorami dekoracyjnymi i docenianymi przez użytkowników właściwościami, zwraca się uwagę na fakt, że nadają się jako izolatory termiczne lub akustyczne.

Dowolność w aranżacji wnętrz

Różnorodność betonowych paneli ściennych oznacza, że użytkownicy mają spore możliwości aranżacyjne. Od nich bowiem zależy, czy zastosują je na całej ścianie, wszystkich z nich, czy też postawią tylko na podkreślenie np. miejsca, w którym znajduje się kominek.

Beton architektoniczny może być zestawiany z innymi materiałami. Ciekawie się prezentuje tuż obok innych surowców naturalnych, np. drewna czy kamiennych blatów. Wyjątkowe walory wizualne zapewnia zestawiony ze szkłem czy metalem. Możliwości jest bardzo dużo.

Jeszcze ciekawiej robi się wtedy, gdy standardowy format zostanie zamieniony na ten duży, nietypowy, o nieregularnych kształtach i małej grubości. Trendy idą w stronę wielkoformatowych rozwiązań, ponieważ duże, jednolite elementy dają wrażenie przestronności. W niewielkich pomieszczeniach taki efekt jest wręcz pożądany.

Panele w dużym formacie prezentują się lekko, nie przytłaczają wnętrz. W ten sposób znów można podkreślić tylko jedną ścianę lub wybrany element aranżacyjny. Panel ścienny z betonu architektonicznego, jeśli posiada nieregularne kształty, a przy tym ciekawy kolor czy powierzchnię, sam w sobie staje się wyjątkową dekoracją wnętrza.

W dowolnej aranżacji

Betonowe panele ścienne, z racji na swój charakter, idealnie wpisują się w klimat wnętrz industrialnych. Pasują również do modnych dziś loftów. To jednak dopiero początek możliwości ich zastosowania.

Duży format, nietypowy kształt, a do tego połączenie z innym materiałem? To koncepcja do stylistyk nowoczesnych, futurystycznych, najbardziej niecodziennych. To sposób na stworzenie odważnego i bardzo wyrazistego wystroju wnętrza.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by betonowe panele ścienne dodawały elegancji i luksusu aranżacjom klasycznym, a nawet tym bliższym klimatom vintage. Beton połączony ze szkłem to zaś propozycja dla miłośników nieoczywistych dekoracji w stylu glamour. Od użytkownika zależy zatem, co wybierze, jaki efekt końcowy uzyska i jak będzie się prezentowała finalna estetyka.

Czas na wybór produktu

Wśród firm oferujących betonowe panele ścienne uwagę zwraca oferta marki Steinhorn. Jest to producent, który stawia na najwyższą jakość stosowanych komponentów, indywidualne realizacje, nietypowe połączenia i wykonania, aby odpowiedzieć na potrzeby rynkowe wszystkich klientów.

You may also like

Leave a Comment