Jak urządzić ogródek działkowy?

by Robert

Właściciele mieszkań z wielkiej płyty nie mają możliwości spędzania czasu na łonie natury, tuż za domem. Jednak coraz więcej osób decyduje się na zakup ogródka działkowego, na którym można nie tylko spędzać wolny czas z rodziną, ale też uprawiać warzywa czy owoce.

Ogródek działkowy z przytulnym domkiem

Nawet najmniejszy domek, będzie powodem do dumy i idealnym miejsce, w którym można odpocząć czy schronić się przed deszczem. Stojący domek można urządzić w dowolnym stylu, np. wiejskim. Jako że ogródki działkowe zazwyczaj znajdują się poza miastem, taki design stworzy idealnie sielski klimat i dawał wytchnienie od miejskiego zgiełku. Coraz więcej osób stawia na naturalny wystrój wnętrz, bowiem można do nich dopasować meble z rattanu, bambusa czy wikliny. Takie meble będą pasować do małych, drewnianych domków czy ogrodowych altanek. Warto jednak wybierać takie elementy wyposażenia, które będą odporne na działanie chłodu i wilgoci i które będziemy mogli zostawić w domku na zimę. Twoja sytuacja finansowa nie pozwala Ci na ogródek działkowy? Pożyczka online to świetne rozwiązanie, które pozwoli Ci na realizację najskrytszych marzeń.

Co posadzić w ogródku działkowym?

Najpopularniejszymi roślinami, które można spotkać w ogródku działkowym są wszelkiego rodzaju drzewka owocowe. Ich odpowiednia pielęgnacja sprawi, że w okresie kwitnienia będą rodzić wspaniałe owoce – naturalne i ekologiczne. Jabłoń jest chętnie wybieranym drzewkiem ze względu na wysoką odporność na choroby. Wiele odmian sprawia, że każdy smakosz jabłek znajdzie coś dla siebie, a wystarczy jedno drzewko, by po kilku latach obficie obradzało.

W ogródku działkowym świetnie sprawdzają się także grusze, z których wykonać można przepyszne kompoty na zimę lub wykorzystać jako owoc do ciast. W zależności od częstotliwości odwiedzania ogródka działkowego, warto zdecydować się również na wiśnię, morelę czy śliwkę. Ponadto wiele osób na ściankach altanki sadzi winogrona, które pną się w górę, zazieleniając ścianki domku. Zdecyduj się na rozwiązanie, jakim jest pożyczka online bez zbędnych formalności. Pomoże Ci to w aranżacji wymarzonego ogródka działkowego.

Moc sezonowych warzyw i owoców

Jeśli już decydujesz się na posadzenie drzewek owocowych, warto pomyśleć też o innych sadzonkach, między innymi krzewów i warzyw. Posadź to co najbardziej lubisz, to co smakuje Ci na surowo i co jesteś w stanie przetworzyć na dżemy, kompoty czy zamrozić. Ogródki działkowe zazwyczaj mają ograniczoną powierzchnię, dlatego warto rozplanować co gdzie posadzić.

Dużą popularnością cieszą się sezonowe warzywa, po które najczęściej sięgamy będąc w sklepie spożywczym. Zalicza się do nich między innymi łatwe w uprawie marchewki, pietruszki, ogórki gruntowe, czosnek czy buraki. Ciekawą opcją jest także budowa mini szklarni i uprawa w nich niektórych warzyw, głównie pomidorów, a także różnych odmian kwiatów. Decydując się na uprawę warzyw i owoców, na Twoim ogródku działkowym nie może zabraknąć kompostownika na odpady.

You may also like

Leave a Comment