Grzejniki ozdobne do mieszkań

by Robert

Dzisiejsze grzejniki łazienkowe i pokojowe służą nie tylko do grzania. Oprócz ogrzewania i zatrzymywania ciepła w domu również zdobią. A przy tym możliwości wykończenia instalacji centralnego ogrzewania są po prosu nieograniczone. Szczególnie pięknie i klimatycznie prezentują się grzejniki loftowe i grzejniki dekoracyjne.

Trend retro w sztuce użytkowej – żeberkowy grzejnik Irsap Tesi

Grzejniki nawiązują do różnych trendów w sztuce użytkowej i w kulturze. Takim trendem jest na przykład styl retro. Styl ten jest dzisiaj bardzo popularny, bo XX wiek bardzo chętnie nawiązuje do ubiegłych lat, wieków, do bogatego dziedzictwa kulturowego. Elementy stylu retro pochodzą albo imitują ubiegłe trendy w modzie, zachowaniu czy światopoglądzie. Styl retro to krok w przeszłość. Nostalgiczny i klimatyczny. Przykładem nostalgicznego retro w sztuce użytkowej jest żeberkowy grzejnik Irsap Tesi. To wręcz XX – wieczny kaloryfer, ale bardzo umiejętnie stylizowany, mający także ducha innych stylów.

Grzejniki łazienkowe w stylu secesyjnym, linearnym…

Grzejniki Sunerzha to przykłady pięknego stylu secesyjnego. Styl ten skupia się przede wszystkim na falistej linii, jakby flirtującej z otoczeniem. Z kolei przykładem abstrakcyjnego suprematyzmu, rozkochanego w geometrii, jest odważny w formie grzejnik dekoracyjny Maze Lakierowy. Stalowym i szklanym konstruktywizmem zachwyca szklany grzejnik Radox Nova Szklana Lustro a modernistycznym linearyzmem grzejnik Radox Sera.

Grzejniki loftowe – surowe i klimatyczne

Jest jeszcze inny, zupełnie inny trend, w którym trudno się często nie zakochać. To styl loftowy. Loft to bardzo funkcjonalna przestrzeń mieszkalna cechująca się prostotą i minimalizmem. To wielkie, otwarte przestrzenie. Bardzo klimatyczne i dobrze oświetlone. Często są to mieszkania transformowane w lofty albo wręcz stare fabryki. W loftowych przestrzeniach nacisk stawia się na widoczne materiały konstrukcyjne, takie jak cegła, drewno czy wręcz beton. Pomieszczenie loftowe jest bogate w odkryte przewody, rury, a także… grzejniki. Grzejniki loftowe, takie jak stylowy grzejnik Terma Technologie Ribbon lub Terma24 Cane-Mor świetnie odnajdują się w loftowym klimacie. To grzejniki kuszące surowością formy i koloru.

Jakie są rodzaje grzejników?

Grzejniki mają różne formy. Dzielą się na przykład na kategorie – są klimatyczne grzejniki dekoracyjne, pokojowe, bardzo dyskretne kanałowe, nowoczesne grzejniki łazienkowe, a także elektryczne. Są również różne kolory grzejników – od bieli i czerni, poprzez grafit, do złota, czerwieni, błękitu, zieleni. Grzejniki dekoracyjne mają także różny materiał – od szkła, po stal nierdzewną. Są także różnego typu – poziome, płytowe czy boczne. Mają również różną moc. A także markę – na przykład RADOX, IRSAP, TERMA, SUNERZHA, KERMI czy BREM. Duża różnorodność oferty jest zaletą, bo bardzo ważne jest, aby każdy mógł dopasować grzejnik do stylu wnętrza. Bo grzejnik służy nie tylko do ogrzania ale też i do ozdoby. Musi więc idealnie wkomponować się w przestrzeń.

You may also like

Leave a Comment