Kwietniki – jak wykorzystać je w aranżacji wnętrz?

by Robert

Jeśli masz ochotę zmienić aranżację wnętrza, ale nie planujesz remontu ani wymiany mebli, mamy dla Ciebie doskonałe rozwiązanie! Aby odmienić wygląd pomieszczenia i stworzyć aranżację na miarę katalogowych projektów, wykorzystaj kwietniki! Zwłaszcza że w sklepach dostępne są różne rodzaje stojaków na kwiaty. Jak wykorzystać je w dekoracji pomieszczeń? Podpowiadamy!

Kwietniki, odpowiednio dopasowane do pomieszczenia, pozwalają stworzyć niebanalne iluzje np. wysoki kwietnik w niskim salonie sprawi, że pomieszczenie będzie wydawać się wyższe. Co więcej, kompozycja kilku kwietników o różnej wysokości sprawi, że dużych rozmiarów salon będzie wydawał się mniejszy i bardziej przytulny. Jednak stojaki na kwiaty to doskonała propozycja nie tylko do salonu. Możesz wykorzystać je praktycznie w każdym miejscu w domu. Doskonale zapełnią puste miejsce w sypialni czy łazience. Będą ozdobą przed drzwiami wejściowymi. A wiszące kwietniki możesz wykorzystać, aranżując taras w stylu boho.

Jakie kwietniki wybrać?

Obecnie wybór kwietników jest niezwykle duży i bez problemu dopasujesz je do wnętrz w każdym stylu. A odpowiednio wyeksponowane kwiaty sprawią, że atmosfera w Twoim domu stanie się bardziej przytulna i relaksująca. W e-sklepie Kwestia Gustu znajdziesz doskonałej jakości nowoczesne kwietniki wykonane z metalu w różnych kolorach i wielkościach. Ponadto zwróć także uwagę na stojaki na kwiaty łączące w sobie klasykę, jaką jest drewno i metal, które będą doskonałym uzupełnieniem wnętrz w stylu loftowym. Ponadto znajdziesz tam także wiszące kwietniki w stylu boho i wiele innych niezwykle ciekawych propozycji.

Jakie rośliny umieścić na kwietniku?

Wybierając rośliny, które chcesz wyeksponować na kwietniku, kieruj się nie tylko ich wyglądem, ale także wpływem na Twoje zdrowie. Zwróć szczególną uwagę na gatunki, które oczyszczają i nawilżają powietrze. Jeśli masz problem z dbaniem o rośliny, to zdecyduj się na te, które nie wymagają dużej uwagi i częstego nawożenia. Zastanów się także, w którym miejscu umieścisz swój kwietnik. Jest to niezwykle istotne, ponieważ niektóre rośliny nie lubią dużej ekspozycji na promienie słoneczne lub zacienionych miejsc, dlatego to również powinieneś wziąć pod uwagę przed zakupem kwiatów na kwietnik. Nieodpowiednio dobranie kwiaty, do miejsca, w którym będą stały, zaczną chorować i więdnąć lub usychać. Ich wygląd nie będzie wtedy atrakcyjny, a właśnie na aspekcie dekoracyjnym głównie nam zależy. Najczęściej w takich przypadkach ciężko uratować roślinę, bez zapewnienia jej optymalnych warunków do wzrostu i rozwoju.

You may also like

Leave a Comment