Trawa na zimę i trawa na lato

by Robert

Jeszcze do niedawna rośliny rozkwitały wyłącznie wiosną i latem. Również trawą mogliśmy cieszyć się tylko wówczas, kiedy sprzyjały temu warunki pogodowe. Jednak dzisiaj czasy się zmieniły. Dystrybutor sztucznej trawy zadbał o to, aby można było cieszyć się murawą zarówno latem jak i zimą. W sprzedaży jest bowiem trawa z rolki – syntetyczna, ale dzięki nowoczesnym technologiom do złudzenia przypominająca naturalną murawę. W dodatku bardziej ekonomiczna, bo układanie sztucznej trawy jest proste, a sama murawa jest łatwa i tania w obsłudze. Pozwala zaoszczędzić wiele pieniędzy, które wydalibyśmy na przykład na podlewanie i przycinanie murawy.

Dla kogo jest syntetyczna murawa?

Murawa nieorganiczna jest przede wszystkim dla ludzi, którzy nie mają zbyt wiele czasu na pielęgnację. Którzy często wyjeżdżają, pozostawiając dom na kilka tygodni. W takich warunkach organiczna roślinność mogłaby uschnąć bez wody. Tego typu produkt jest również idealny dla tych, którzy niespecjalnie lubią prace w ogrodzie. A jednocześnie pragną cieszyć się piękną przyrodą. Mają zresztą i tak dużo własnych problemów, aby jeszcze martwić się tym, czy trawa jest dostatecznie nawodniona lub czy trzeba kupić specjalne nawozy. To również produkt dla tych, którzy lubią piękne widoki.

Układanie sztucznej trawy

Powiedzieliśmy, że układanie sztucznej trawy nie jest trudne. Rzeczywiście, wystarczy zamówić trawę u dystrybutora sztucznej trawy, a uprzejmi pracownicy przyjadą i zainstalują syntetyczną murawę. Warto pamiętać, że syntetyczna murawa powinna być zainstalowana na twardym i równym podłożu zapewniającym optymalny drenaż. Oczywiście można samemu zainstalować produkt, ale liczy się doświadczenie. Dystrybutor dysponuje zazwyczaj doświadczeniem i wie na przykład, ile rolek wystarczy na zagospodarowanie danego terenu. Z pewnością da też kilka porad, jak eksploatować murawę, aby jak najdłużej nam służyła.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Trawa z rolki generuje więc oszczędność pieniędzy, bo płacimy tylko jednorazowo. Później oszczędzamy na kosztach pielęgnacji. Ale także oszczędzamy czas, bo w normalnych warunkach musielibyśmy czekać na wyrośnięcie murawy kilka miesięcy. Syntetyczną trawą możemy cieszyć się cały rok.

Murawa niejedno ma imię

Dystrybutor sztucznej trawy oferuje szeroki wachlarz syntetycznych trawników. Bo są różne rodzaje tego produktu. Jedne są przystosowane do trudnych terenów, na przykład podmokłych lub poboczy dróg. A inne służą jako trawniki typowo rekreacyjne. Na przykład murawa Soft przeznaczona jest – jako wyjątkowo miękka w dotyku – na miejsca zabaw dla dzieci. Trawa Camp cechuje się z kolei wysoką technologią, co daje dużą jakość włókna. Trawa ta jest wzmocniona elastycznym lateksem. Murawa Epic jest dla tych, którzy cenią gęstość i wrażenie naturalności. Z kolei trawa z rolki typu Prestige ma wysokość aż 40 mm, a Supreme jest bogata w efekt pamięciowy sprawiający, że murawa, mimo intensywnej eksploatacji, szybka wraca do optymalnej pozycji.

You may also like

Leave a Comment